مقایسه

جناب رئیس گفتند -نقل به مضمون- که بعضی از کوته فکران و کوته اندیشان در جریان صلح حدیبیه به پیامبر اعتراض می کردند که این، صلح هیچ دستاوردی ندارد و بعضی آرزوی مرگ کردن و ... . همچنین به صلح امام حسن علیه السلام اشاره کردند و کوته فکری اطرافیان اون حضرت ! 

اینکه عقب نشینی ، شکست نیست و پیامبر و امام معصوم هم صلح و عقب نشینی را انتخاب کرده اند که عین پیروزی است .

و از این حرف درست ، سوء استفاده فرموده و عقب نشینی و صلح خودشون رو افتخارآمیز و اعتراض و نگرانی دیگران رو کوته فکری و بی بصیرتی جلوه دادند!

اولا : جناب رئیس ! یه طرف اون صلح ها امام و پیامبر معصوم بودند  و اعتراض کنندگان در مرتبه ی پایین تر و خیلی پایین تر !  یعنی رهبر آگاه، عامل و موافق این صلح و عقب نشینی بودند و کوته فکران به فکر بلند امام و رهبرشون اعتماد نکردند! اینجا چی ؟ اعتراض کنندگان و دلواپسان از شما پایینتر و کم بصیرت ترند؟ نگرانان و بدبینان آگاهی کمتری نسبت به شما دارند؟ صاحب جمله ی "من خوش بین نیستم !" از روی بی بصیرتی نگران و بد بین است؟

در ثانی ، آیا تو همون قضیه صلح و عقب نشینی ، پیامبر و امام ، سعی تو آگاه و آرام کردن معترضان کردند یا به اونها گفتن شما بی سوادین ، شناسنامه ندارین ، دین نمی فهمید ، عقده ای و حسودین و پیام انتخاب منو درک نکردین و شما تندرویید و من مجسمه ی اعتدال و ... ؟

نه جناب، شما جانشین پیامبر و امام نیستید ، شما جانشین یکی از فرماندهان اون بزرگواران هستید ! پس بی زحمت شما به وظایف فرمانده در برابر امامتون عمل کنید! شما باید باعث قوت قلب رهبرتون باشید نه باعث نگرانی و ناراحتیشون! بد نیست علاوه بر مطالعه ی زندگی پیامبر و امام معصوم علیه السلام ، یه سری هم به زندگی و عاقبت فرماندهان و بزرگان لشگر اون بزرگوارها هم بندازید! عاقبت به خیری آسون به دست نمیاد!

برای رفع بی بصیرتی و کوته فکری ما مردم عوام هم همون کاری رو انجام بدین که آدمهای بزرگ و بصیر انجام میدن، توضیح و آگاه سازی و رفع نگرانی ! نه توهین و تحقیر و تهدید و تحدید! ما مردم عادی و بیسواد اونقدر شعور داریم که اگه بدون توهین و غرور ، به حرفها و نگرانیهامون گوش کنین و پاسخ مستدل و عاقلانه بدین بدون تعصب قانع بشیم!

آخه ما بنا به شهادت اماممون از امت پیامبر در حجاز و مردم زمان امیرالمؤمنین و امام حسن علیهما السلام بهتریم!

شما چی ؟ امامتون فرمودن از اصحاب و فرماندهان پیامبر و حضرت امیر و امام حسن علیهما السلام بهترید یا نه؟!!! خودتون چی فکر می کنید؟ 

آره داداش ! شما خودتون رو با سلمان ، ابوذر ، حمزه ، مالک ، عمار ، میثم  ،کمیل و ... مقایسه کن!

/ 1 نظر / 10 بازدید
ارمغان ویزا

همه اطلاعات درباره کار، زندگی ، سرمایه گذاری ، تحصیل در استرالیا و نیوزلند در زندگی یک گام جلوتر حرکت کنیم . از نگاهتون سپاسگذاریم . اگر مایل بودید ، لینک ما را در وب لاگ خود قرار دهید. www.armaghanvisa.com