دوست معمولی

یه کلیپ دیدم تو مبارز کلیپ ، درباره اینکه آیا زن و مرد میتونن دوستان معمولی برای هم باشن؟

این کلیپ رو چندتا جوون تو دانشگاه ایالت "یوتا"ی امریکا و با انجام مصاحبه با افراد حاضر در کتابخونه ی دانشگاه این ایالت درست کردن.

از زنها و مردها پرسیده میشد ، آیا زنها و مردها میتونن فقط "دوست معمولی" باشند؟

زنها بلا استثنا جواب میدادن : "آره" و چندتاشون با یقین جواب مثبت میدادن! و ادعا داشتن با دوستان مذکرشون ، فقط دوستی معمولی دارند.

اما مردها ، بلا استثنا جوابشون "نه" و مطمئنا نه ، بود ! و با یقین می گفتن که ، با توجه به مرد بودنشون، دوستی معمولی امکان نداره و اگه سکوت هم کنند ، احساسات ، تو دلشون هست.

جالبه که وقتی از خانومها پرسیده میشد ، آیا این دوست معمولی ، از شما خوشش میاد ؟ اگه شما این شانس رو بهشون بدین ، حاضرند یه دوست پسر جدی باشن؟ آیا اونها دوست دارن رابطه ی دیگه ای باهم داشته باشین ؟ جواب زنها باز هم "آره " بود !

( دوستی معمولی مورد نظر زن ها ، یکطرفه است! و از نظر طرف مقابلشون خیلی هم معمولی نیست!)

تو ایران که وضع بدتره ! دخترها بیشتر به قصد ازدواج و کمتر به خاطر تفریح و بهره ی اقتصادی به این نوع دوستی رو میارند و پسرها هم بسیار زیاد به خاطر تفریح و فریب و .... و بسیار بسیار کم به قصد ازدواج!

سال 88-89 یکی از دخترهای هم دانشگاهیم، با (حداقل!) دو پسر "دوست معمولی " بود . و این دو تا دوست معمولیش از وجود هم بی اطلاع بودند. (شاید ، از وجود هم اطلاع داشتن ولی همدیگه رو نمیشناختن!) روزی که این دختر تو خونه ی یکی از دوستهای معمولیش بود ، اون یکی باهاش تماس می گیره. پسر میخواد بفهمه کیه و دختر نمیخواد! و این دوست معمولی ! دختر رو هل میده ، دختر میخوره به دیوار ، میمیره ، پسر جنازه رو میبره بیابون و آتیش میزنه ! دوستی معمولی آیا اینقدر حساسیت و حسادت داره؟

کاش یه نفر هم این سؤال رو از دخترها و پسرهای ایرونی می پرسید؟

آیا زن و مرد میتونن دوست معمولی باشند؟ چرا؟


/ 0 نظر / 10 بازدید