حقایقی درباره 000 000 000 1500 بودجه فوتبالی‌ها

در خبرها آمده بود که وزیر ورزش اعلام کرده گردش مالی حدود 400نفر از افراد شاغل در لیگ، حدود 1500 میلیارد تومان است. ما هم که آدم های بسیار بی جنبه ای هستیم از دیدن این عدد چشم های‌مان حدود چهل پنجاه تا شد و بعد از آن که کلی با خودمان کلنجار رفتیم، یک چیزهایی مربوط به خودمان، یعنی جوان ها درباره این رقم کوچولو به ذهنمان آمد که گفتیم شما را هم در جریان قرار بدهیم.  

با 1.500.000.000.000 تومان می شود... می شود:

75.000 تا جهیزیه کامل داد و 75.000 دختر جوان را عروس کرد. یعنی 75.000 تا از آقا پسر های عزب اوغلی هم شاه داماد می شوند.

 می شود به 30.000 جوان وام مسکن داد، آن هم نه یک قران و دو قران، 50 میلیون تومان به هر نفر، می دانی چقدر خانواده ها با این وام خوشحال می شوند؟!

 می شود برای 60.000 جوان بیکار، سرمایه جور کرد تا یک کار جدید و نو را شروع کنند. و این یعنی 60.000 نفر از بیکارها می توانند به ازدواج فکر کنند. چون دیگر خانواده دختر بهانه ندارد که فلانی بیکار است. فکرش را بکن!

 می شود 500 تا استادیوم ساخت. باورتان می شود؟ یعنی تقریباً به ازای هر استان حدود 17 تا! اگر این می شد با مدال طلای جام جهانی از برزیل برمی گشتیم؛ به جان خودم!

 می شود زندگی 150.000 خانواده فقیر را زیر و رو کرد. با این وضع اصلاً فقیری در ایرانِ ما می ماند؟! 

می شود از خروج بالایِ 30.000 تا نخبه ای که می خواهند از کشور مهاجرت کنند و فرار مغزها کنند جلوگیری کرد. می دانید این جوری چه قدر مملکت پیشرفت می کرد؟! 

می شود 30.000 تا دانشجوی نخبه ای که دارند ارشد می گیرند را بورسیه دکتری کرد. سی هزار تا بورسیه دکتر یعنی زیر و شدن نظام آموزشی دانشگاهی مملکت. 

می شود با سرمایه گذاری در 21 رشته ورزشی آن قدر سرمایه گذاری کرد که همه شان در المپیک مدال آور بشوند. شوخی نیست ها! تو فکر کن اگر به رشته هایی مثل دوچرخه سواری، شنا، ژیمناستیک و... هر کدامشان حدود 70 میلیارد سرمایه گذاری کنیم چند تا مدال المپیکی را می توانیم صاحب شویم؟! نمی توانیم به نظر تو؟! 

این پول را اگر بدهی به اهلش، می توانند یکی دو ساله پول را از طریق تولید و کار آفرینی و این ها چند برابر کنند. یعنی در عرض چند سال می شود بودجه یک سال کل کشور را از همین پول بدست آورد...!

 می شود حداقل 100تا سریال مختارنامه ساخت. حتی یک دانه از این ها هم کلی افتخار است برای صدا و سیمای مملکت، تو فکر کن اگر 100 تا بشود... 

می شود تقریباً 4 بار کل بدهی های صدا و سیما را داد. و دیگر کلاً تبلیغات را از صدا و سیما حذف کرد. البته این طوری کنداکتور صداو سیما هم خیلی خالی می شود خب! 

می شود در تمام شهرهای کشور استخر ساخت، زمین چمن مصنوعی اعلا ساخت، مدرسه های مجهز و تر و تمیز ساخت، پارک های درجه یک ساخت، با این پول می شود مملکت را زیر و رو کرد به خدا.

این خائن های فوتبالی نمی گذارند..! 

پ.ن: این مطلب کاملاً جدی بود!

منبع:598 

پ ن 2: البته بالاتر از خائن های فوتبالی مدیران و مسئولان خائنند که اجازه میدن همچین پولهایی در فوتبال و جاهای دیگه "هدر" بره!!!

/ 1 نظر / 12 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل] سلام و درود بر شما گرامی وبلاگ خوب و جالبی دارید. امیدوارم در ادامه راه موفق باشید. ********** [گل][گل] تبريک ماه رجب و دو داستان جالب و خواندني [گل][گل] # ویژگیهای امام(ع) و انتخاب آسایش دنیا یا سعادت آخرت # علم غیب امام(ع) و پذیرفتن برخی از وجوهات مردم *********** [گل] احادیث زیبا و خواندنی هفته [گل] # فضیلت ماه رجب در کلام خداوند متعال و روزه اين ماه ### راه نجاتی برای کسانی که بسیار گرفتارند و مشکل دارند *********** [گل] ادامه‌‌ي مطالبي که خداوند متعال در شب معراج به پيامبر(ص) فرمود [گل] *********** ## 15 بلای وحشتناک، نتیجه بی اعتنایی به نماز(سؤال حضرت زهرا از پیامبرخدا) ##‌ قفل شدن زبان هنگام مرگ، بخاطر ناراحتی مادر *********** ## شش علامت زنان بهشتی *********** منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامی هستم www.bia2mofid.persianblog.ir [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]