خاک بر سر چالش آب یخ

چالش سطل یخ ، از اون بازیهاییه که آدمهای معروف و تقریبا بی غم واردش میشن تا از قافله ی این "مد" عقب نمونن!

چالش سطل یخ (به انگلیسی: Ice Bucket Challenge) فعالیتی است که شامل ریختن یک سطل آب یخ روی سر یک نفر می‌شود. این فعالیت در رابطه با کمک به جامعه سرطان در نیوزلند و موسسه خیریه کمک به بیماران اسکلروز جانبی آمیوتروفیک در آمریکا است.

این چالش به صورت ویروسی در رسانه‌های اجتماعی مطرح شد و قوانینی برای آن گذاشته شد تا افراد یا یک سطل آب یخ روی سر خود خالی کنند یا به موسسه خیریه موردنظر کمک کنند.

این چالش نیازمند نامزد کردن چند فرد دیگر برای انجام این فعالیت است که آنها ۲۴ ساعت فرصت دارند تا در این چالش شرکت کنند یا ۱۰۰ دلار به موسسه خیریه کمک کنند.

حالا بماند که بیشتر آدمهایی که تو این بازی مسخره شرکت می کنند ، همین انسانهای مشهور و خیر!!! ترجیح میدن یه سطل آب یخ روی سر خودشون خالی کنند تا اینکه 100 دلار به اون مؤسسه خیریه ی کذایی نیوزیلندی و امریکایی کمک کنند! آدم های جوگیری که این روزها جو این بازی گرفتتشون! 

بیماری ای.ال.اس Amyotrotro Lateraal Sclerose یک بیماری عصبی است که منجر به ناتوانی سامانه عضلانی فرد بیمار می‎شود تا آنجا که با روند رو به پیشرفت خود منجر به مرگ فرد می‎شود.

علی ضیاء هم بنا به دعوت دو نفر از این خیرین مشهور! به این بازی دعوت شده بود که با انتشار متنی ، خودش رو از این چالش ! بیرون کشید!

اما متن منتشره ی علی ضیاء:

«در این چند روز بسیار فکر کردم

فکر کردم به کودکانی که غم میان چشم‌هایشان موج می‌زند

و هدیه دشمنان به آنها گلوله است و بمب و آوار

فکر می‌کنم باید به جای آب ، روی سرم خاک بریزم

برای همدردی با کودکانی که میان خون و درد و آتش زندگی می‌کنند

من چالش آب را پس می‌گیرم

و برای همدردی با کودکان غزه همه کار می‌کنم.»

/ 2 نظر / 13 بازدید