انواع پوشش

با توجه به پست قبلی ، با خودم فکر کردم و لبلسهای زنان رو (از نظر پوشیدگی) به گروههای زیر تقسیم بندی کردم:

1- کاملا لخت (لباس بی لباس!) : این لباس مخصوص حیوانات بوده و انسانها به جز در مواقع خیلی خیلی خاص (مثلا در حمام ! ) از این لباس استفاده نمی کنند!

2- لباس خیلی لخت ( لباسی که همچنان که از اسمش پیداست،  فقط کمی از بدن رو می پوشونه!) : این لباس هم اگر چه مخصوص انسانهاست ولی انسانها جز در مواقع خیلی خاص (مثلا در استخر!) از آن استفاده نمی کنند .

3- لباس لختی (لباسی که فقط کمی بیشتر از لباس قبلی بدن انسان رو می پوشونه!) : این لباس هم فقط در شرایط خاص استفاده میشه . (مثلا در منزل !)

4- لباس معمولی ( لباسی که بیشتر جاهای بدن رو می پوشونه ، سر و گردن و دست و پا  پوشیده نیست ) : لباسی که مردم تو خونه شون می پوشن . لباسی که بشه جلوی پدر و برادر و فرزند و عمو و دایی و کلا محارم پوشید! 

5- لباس پوشیده ( همان حجاب! لباسی که جز دستها(کفین) و گردی صورت همه جا رو می پوشونه) : لباسی که در حضور پسرعمو ، پسر خاله ، پسر دایی ، پسر عمه ، شوهر خاله و عمه و برادر شوهر ، شوهر خواهر و کلا غیر محارم باید پوشده شود! 

6- لباس خیلی پوشیده ( هیچ جای بدن قابل رؤیت نیست! حتی دست و صورت!): لباسی که بعضی از افراد و در بعضی جاها می پوشند.

پ ن 1 : لباس5 پوشش خواست پروردگار در جامعه است . لباس 6 بیشتر از خواست و امر پروردگار را می پوشاند و لباس 4 کمتر از خواست حضرتش رو . کدوم به امر خدا نزدیکتره ؟! آیا انصافه کسی که لباس 4 رو تو جامعه می پوشه ، کاملا آزاد باشه و کسی که پوشش 5 و 6 رو انتخاب کرده مورد شماتت و اهانت و تمسخر قرار بگیره!

پ ن2 : طی یه بحثی که در جمع دوستان داشتیم ! به این نتیجه رسیدیم که دلیل بی حجابی و بی حیایی نوجوانان و جوانان ، پوشاندن لباسهای 2 و 3 به کودکان در سنین کودکیه ! این لباسها پرده ی حیا رو بین کودک و پدر و مادر و بستگانش از بین میبره ! مخصوصا پرده ی حیای بین دختر و پدر !کجایند پدرها و برادرهای با غیرت که دخترها و خواهرها حیا می کردن لباسهای نامناسب پیششون بپوشن!

 

/ 0 نظر / 6 بازدید