مردان نادر

ماه عسل دیشب به یکی از سؤالهای قدیمی ذهنم جواب داد.

همیشه وقتی می شنیدم یا می دیدم یا می خوندم زنی سالم با مردی از نظر جسمی دچار مشکل و معلولیت زیاد ، ازدواج کرده ، مثل ازدواج با جانبازان با درصد جانبازی بالا (مثل نورالدین پسر ایران) ، یا ازدواج با مردانی که دچار معلولیت های مختلف هستند ، یا مثل برنامه ی سال گذشته ماه عسل ، خواهر و برادری که هر دو به خاطر ابتلا به بیماری عجیبی دچار ظاهر و صورتی ناخوشایند شده بودند ولی برادر ، برعکس خواهرش ازدواج کرده بود و ... سؤالی همیشه تو ذهنم بود که آیا عکس قضیه هم اتفاق می افته ؟ از خودم می پرسیدم اگه زنی دچار همان درصد جانبازی ، همان معلولیت ، همان بیماری بود ، چه اتفاقی می افتاد ؟ آیا مردانی که داستان زندگیشون رو می بینیم و میشنویم و میخوانیم ، در صورت برعکس شدن ماجرا ، حاضر به ازدواج با زنی اینچنین میشدند ؟

تا اینکه دیشب 2 زوج به برنامه ماه عسل اومدن که :

1-مرد جوانی (صادق) بعد از عقد دچار سوختگی شدید دست و صورت با اسید شده بود و نامزد جوانش حاضر به ترکش نشده بود (البته خیلی غیر منتظره نبود وفاداری زن!)

2- دختر جوانی (سولماز) که کمتر از یک ماه به مراسم ازدواجش تصادف کرده و قدرت تحرک خودش رو از دست داده ولی نامزد جوانش (احسان) ترکش نکرده و پیشش مونده و حالا با همه ی زحمت های نگهداری از یک معلول که قدرت تحرک بسیار کمی داره ، عاشقانه با هم زندگی می کنن! قشنگی این قصه اینه که موقع تصادف سولماز ، احسان 23 ساله بوده و الان 5 سال از اون اتفاق میگذره!

هر چند تعداد این مردها بسیار بسیار بسیار کمند ، ولی خدا میدونه چقدر از دیدن این مرد خوشحال شدم! 

خیلی دوست دارم ببینم بشنوم و بخونم نمونه هایی از دخترانی که توی جنگ جانباز شدن یا به هر دلیلی دچار معلولیت شدن و مردی از نظر جسمی سالم، با علم به این معلولیت باهاشون ازدواج کرده باشه !(یعنی مرد از همون اول به خواستگاری زن معلول رفته باشه نه اینکه بعد از عقد یا ازدواج خانوم دچار معلولیت شده باشه!)

پ ن1: انشاءالله خدا به هر دوشون شفا بده و تعداد مردهایی با خصوصیت احسان رو زیاد کنه!

پ ن2: خیلی غم انگیز بود وقتی سولماز گفت وقتی می رفت برای فیزیوتراپی و درمان ، بهش گفتن به بقیه نگو با شوهرت میایی ، بگو برادرته !!! از بس زنهایی با موقعیت مشابه اون ، تنها گذاشته شدن!گریه

/ 0 نظر / 9 بازدید