درسهایی که باید از امام حسن علیه السلام بگیرند

جناب رئیس فرمودند که "ما امروز نیازمندیم که از راه امام حسن(ع) مجتبی و راه وحدت و صلح و ثبات او بهره بگیریم"

 

اینکه هر امامی تو زمان خودش بهترین کار رو انجام داده هیییییییییییییییچ شکی توش نیست ! اما زمان امام حسن علیه السلام تفاوتهای عمده ای با زمان ما داشت. مثلا :

 زمان امام حسن مجتبی علیه السلام ، دشمن بسیار زیاد و قوی بود و امام تنها! ولی الان دشمن ما با همه ی قدرتش می بینیم که تو نقاط مختلف دنیا از جمله تو منطقه ی خودمون نمیتونه کاری از پیش ببره و دست به دامن تروریستها شده برای جلوگیری از پیشرفت بیداری اسلامی! امام مون هم نه تنها ، تنها نیست که بیشمار فدایی داره! تو ایران و جهان!قلب

با این وضع(با توجه به دانش اندک من) ما الان :

- نیازمند راه امیرالمؤمنین علیه السلام تو اون 5 سال حکومت مبارکشون هستیم ؛ هم برای اجرای عدالت و هم برای جنگ با فتنه گران!

- نیازمند راه امام حسین علیه السلام هستیم برای مقابله با استکبار و طاغوت

-نیازمند راه امام محمد باقر و امام جعفر صادق علیهماالسلام هستیم برای پیشرفت علمی

-نیازمند راه امام رئوفمون ، امام رضا علیه السلام (روحی فداه) برای سیاست ورزی ، تسلیم خواست دشمن نشدن ، گرفتن امتیاز از دشمن بدون دادن امتیاز

- نیازمند راه همه ی ائمه ، با توجه به موقعیت امروزمون که به هیچ عنوان موقعیت ضعف نیست!

حالا اگه بعضی ها اون ضعف و این قدرت رو نمی بینن و همه رو با خودشون مقایسه می کنن! و با توجه به قلب خودشون و بدون توجه به موقعیت و شرایط، دوست دارن با دشمن صلح کنن، بهتره:

- از کرامت و اخلاق خوش امام حسن (ع) هم الگو بگیرن در مواجهه با کسانی که حتی به ناحق به ساحتشون جسارت میکردن ! ( یادتون بیارین جواب امام رو به اون مرد شامی که نسبت به امام و پدرشون جسارت کردن! امام نه تنها بهش نگفتن بیسواد و افراطی و حسود و نفهم و مواجب بگیر از بعضی جاها و بی شناسنامه و ... بلکه کرامت و بزرگی رو در حقش تموم کردن!)

- در ضمن یادشون باشه امام حسن علیه السلام تو اون شرایط تنهایی و مکر دشمن ،تو اون شرایط قدرت دشمن و بی یاوری ، تو شرایطی که کسانی نه از لشگر دشمن که از جبهه به اصطلاح خودی ! زیرانداز از زیر پای امام می کشیدن! چه قرارداد افتخارآمیز و محکمی با دشمن بستند ! یادشون باشه امام چه امتیازاتی از دشمن گرفتند و در مقابل چی دادند ! یادشون باشه همون قرارداد صلح باعث نابودی دشمن شد نه نابودی و ضعف دوست!

و ...

خجالت بکشند!

/ 0 نظر / 12 بازدید